Американските фирми Miller Hull Partnership и Lord Aeck Sargent са проектирали изключително устойчива сграда в университета в Джорджия Тех, която генерира повече електричество и рециклира повече вода, отколкото използва. Проектът – официално наречен The Kendeda Building for Innovative Sustainable Design – се намира в Технологичния институт в Джорджия, публичен изследователски университет в централна Атланта. Съоръжението – което възлиза на 4366 квадратни метра на стойност 30 милиона долара – разполага с редица пространства за студенти и преподаватели. Те включват дизайнерско студио, две големи класни стаи, няколко лаборатории, зала за семинари, аудитория и офис пространство. Има и покривна градина с кошери с пчели който я опрашват.
Някои зони на сградата са отворени за обществеността за специални събития. Докато проектира съоръжението, екипът се вдъхновява от народната архитектура – по-специално от големите веранди, които често се срещат в южните домове. Правоъгълна по план, сградата е покрита с гигантски бял навес, поддържан от стоманени колони. На западната кота покривът се простира на 12 метра отвъд сградата за да образува голяма, сенчеста зона отдолу със стъпала и места за сядане. За външната облицовка екипът включва комбинация от дърво от акая, метал, стъкло и рециклирана зидария рециклирани материали се намират в цялото съоръжение. Фундаментните стени са направени от бетонОсвен че осигурява сянка, навесът генерира електричество. Неговите 917 слънчеви панели образуват масив от 330 киловата, които произвеждат достатъчно мощност, за да надхвърли с 140 процента енергийните нужди на сградата.
Фотоволтаичните панели са под ъгъл, за да отклонят част от оттичащата се дъждовната вода в резервоар от 190 000 литра, който събира вода за почистване и повторна употреба в сградата. Дъждовната вода се улавя, пречиства и използва в мивки, душове и чешми за пиене. Водата от покрива, който не е отклонен към подземният резервоар, се насочва към околните изградени влажни зони за прочистване и напояване на местни растения, които почистват и филтрират водата, преди да я насочат към дренажно поле, където тя се инфилтрира обратно в подпочвените води. Сградата използва повторно 95 процента от сивата вода. Съоръжението е снабдено и с компостиращи тоалетни които почти елиминират нождата от използването на питейна вода. Човешките отпадъци чрез компостери се превръщат в тор, който се използва извън площадката.
Предизвикателството на живата сграда изисква 20 процента от площадката да се използва за земеделие. Ферма на покрива от 464 квадратни метра, състояща се от кошери, градина с боровинки и редица селскостопански лехи за отглеждане на храна, се напоява от дъждовна вода. На нивото на земята има и градина с овощни дървета с площ 500 квадратни метра, където учениците и посетителите могат да събират плодовете от дърветата, храстите и други трайни насаждения целогодишно. По пътеките, заобикалящи сградата, са вградени проходни павета и бетон, които абсорбират дъждовната вода и тя свободно прониква в земята. И накрая, пейзажът също е проектиран да намали допълнително потреблението на енергия в сградите. той включва стратегически разположени дървета и катерещи се лозя, които създават сянка, като по този начин охлаждат въздуха и фасадите на сградите.